Etkinlikler

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (GYİAD) Derneğimizi Ziyareti

ANKARA’DA SİVİL TOPLUM BULUŞMASI

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nden

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ne ziyaret

 

20 Haziran 2023 tarihinde Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Özer, 18 Yönetim Kurulu Üyesi ile Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ne (GGYD) ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, GGYD tanıtım filmi izlendi. Tanıtım filminin ardından, GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, GGYD faaliyetleri ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “Biz 19 Mayıs 2003 tarihinde kurulmuş bir derneğiz. Bugün itibari ile bin üyemiz, 4 şehirde resmi şubemiz var. Amacımız iş insanları dernekleri ile aynı yani üyelerimiz arasındaki ticareti geliştirmek, üyelerimize eğitimler vermek, uzmanlardan bilgi alıp güncel konular ile ilgili bilgi edinmek. Fakat bunları yaparken topluma karşı sosyal sorumluluğumuzu da yerine getiriyoruz. Örneğin eğitim alanında ‘Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu’ kapsamında yaşadığımız büyük depremde yakınlarını kaybeden 50 öğrencimiz ile 150 üniversite öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyoruz” dedi.

GGYD’yi tanımaktan memnuniyet duyuyoruz

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Başkanı Mustafa Özer de  “Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) topluma fayda sağlamak amacının haricinde aynı zamanda sosyal ilişkileri geliştirme amacı vardır. Bu sebeple, bizleri kabul ettiğiniz ve ağırladığınız için başta GGYD Başkanımız Sayın Nezih Allıoğlu’na teşekkür ederiz. GYİAD’dan bahsetmek isterim. GYİAD, 1986 yılında kuruldu. İstanbul merkezli bir derneğiz ve yaklaşık 350 üyemiz var. Üyelerimiz üçüncü nesil aile temsilcileri, girişimciler ve yöneticilerden oluşuyor. Farklı alanlarda projelerimiz var. Bunların başında, dijitalleşme, girişim, istihdam, çevre ve sürdürülebilirlik ve akademi geliyor” dedi.

“GYİAD Akademi’de üyelerimiz dersler veriyor”

“GYİAD Akademi olarak üniversitelerde hem uzmanlarımız hem de üyelerimiz dersler veriyor” şeklinde konuşan Özer konuşmasını şöyle tamamladı: “Çevre ve sürdürülebilirlik çalışma masası başlıklarında faaliyetlerimiz oldu. Orman Yangınları üzerine VR (Sanal Gerçeklik) çalışması yaptık. Bir buçuk dakikalık bir sanal gerçeklik videosu hazırlık. Ayrıca istihdam çalışma gurubumuz da genç istihdam ve kadın istihdamı üzerine çalışma yaparak rapor hazırladı” şeklinde konuştu. Özer ziyarette, bereket sürdürülebilirlik ve şansın sembolü olan hayat ağacı biblosunu GGYD’yi temsilen Genel Başkan M. Nezih Allıoğlu’na armağan etti. Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sona erdi.Copyright  GGYD