Etkinlikler

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Ziyareti

10 Temmuz 2019 tarihinde Dernek Başkanımız Sayın M.Nezih Allıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve kurul başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkanımız  GGYD’nin 2003 yılında kurulduğunu, sayıları 450’ye ulaşan üyelerinin, sahip oldukları işletmelerinin birinci veya ikinci kuşak temsilcileri ya da profesyonellerden oluştuğunu söyledi. Reel sektördeki diğer sanayici ve işadamları gibi, GGYD’ lilerin de sıkıntılı bir süreçten geçtiğini anımsatan Başkanımız, ekonomik sıkıntılardan kurtuluşun, daha fazla yatırım ve üretimde olduğunu bildirdi. Ekonomide reform ve adil yargının Türkiye’nin öncelikleri olması gerektiğinin altını çizen Başkanımız “Reel sektörün yegane beklentisi istikrardır” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu da ekonomik krizin reel sektörü etkilemeye başladığını ve bunun bir süre devam edeceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Siyasal istikrar bozulursa, demokrasi ve hukuk algısı çok bozulursa ve bu konuda dünyaya söyleyecek sözümüz kalmazsa büyük sorunlar bizi bekliyor demektir. Siyasetçilere bir şey olmaz ama istihdam yaratan, üretim yapan, ihracat yapan, ülkeye döviz getiren, riski üstlenen sizler için bunun bedeli biraz daha ağır. Dolayısıyla sorun Türkiye’nin sorunu ama aşarız.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün dövize bağlı borçları olanların sorunlarının daha ağır olduğunu, Türkiye’nin sadece sanayiden değil üretimden koparıldığını da kaydetti. Güçlü ülke ekonomisi için Türkiye’nin teknoloji üretmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Katma değeri yüksek ürün üretmemiz için de üniversitelerin bilim üretmesi gerekiyor” dedi.Copyright  GGYD