Etkinlikler

20. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK.- 22.01.2023

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği 20. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu: “GGYD’yi büyük bir heyecanla büyütüyoruz”

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) 20. Olağan Genel Kurulu (Mali Genel Kurul) gerçekleştirildi. GGYD, seçimli olmayan olağan genel kurulda Türkiye’nin tüm illerinde şubeleşme kararı aldı. GGYD ilk şubesini 9 Eylül 2022’de İzmir’de açtı. İzmir’in ardından ise Çorum’da şubeleşme çalışmaları başladı. GGYD’nin 20. Olağan Genel Kurulda tüzükte yapılan değişiklik ile GGYD Türkiye’nin her 81 ilinde şube açabilecek. 20. Olağan Genel Kurul açılış konuşmasını gerçekleştiren GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “GGYD’yi büyük bir heyecanla büyütüyoruz. Tüzüğümüzde yaptığımız değişiklik ile Türkiye’nin 81 ilinde şube açabileceğiz. İzmir’den sonra sırada Çorum, Konya, Eskişehir ve Bursa’da şubeleri var” dedi. Her yönüyle iş dünyasının nabzını tuttuklarını aktaran Başkan M. Nezih Allıoğlu, “Hedefimiz, Türkiye’de şubelerimizle büyümek. Altyapımız sağlam.   İletişim ağımız çok güçlü.  Üyeleriz aktif olarak Dernek faaliyetlerimize katılıyor, mobil uygulamamız üzerinden birbirleri ile iletişime geçiyor. Bu, sinerji bizi daha da güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı. “GGYD olarak ticareti geliştirmek, büyütmek için çalışsak da bizi en mutlu eden projemiz ‘Nilüferler Yetişiyor’ projemizdir” şeklinde konuşan M. Nezih Allıoğlu, “Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu’ kapsamında her ay 100 öğrenciye karşılıksız burs sağlıyoruz ve 100’den fazla öğrencimizi de mezun ettik. Bu bizler için büyük bir gurur” dedi.  

 

Uluslararası bağlantılarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz

Derneğin 2022 yılı çalışmaları hakkında bilgi veren M. Nezih Allıoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Derneğimiz bu yıla da hızlı başladı, daha yılın ilk haftasında İş’te Fırsat Toplantılarımızın 59’uncusunu gerçekleştirdik. İş’te Fırsat Toplantıları GGYD’nin patentli markasıdır. İş’te Fırsat Toplantıları ile daha nice değerli konuğumuzu ağırlamaya, vizyonumuzu genişletmeye, yeniliklerden haberdar olmaya ve Türkiye gündemini birlikte değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu yıl ocak ayında K.K.T.C ve Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret ettik. Uluslararası bağlantılarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Ankara’da diyalog kurmadığımız kamu kuruluşu, STK neredeyse yok. Erişim alanımızı büyütüyoruz. Medyada manşetlere taşınıyor, özel röportajlar gerçekleştiriyoruz. Başta Ankara olmak üzere Türkiye’de GGYD’nin tanınırlık ve güvenirlilik algısı pozitif bir şekilde güçlenmeye devam ediyor. Her faaliyetimizi mütevazı bütçelerle yapıyoruz. Tarafsız olmanın vicdan rahatlığıyla, gönüllülük, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerimiz ile yolumuza ediyoruz. ATO’ya ve ATO Başkanıma misafirperverliği için özellikle teşekkür ederim”

 

ATO Başkanı Gürsel Baran:  “GGYD’de şehrimiz ve ülkemiz için iyi bir ekip var”

 

GGYD’nin 20. Olağan Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu belirten ATO Başkanı Gürsel Baran ise şöyle konuştu: “Bütün STK’lar ile önemli diyaloglar içindeyiz. GGYD’yi çok başarılı buluyorum. GGYD yönetiminde yer alan isimler arasında daha önce ATO’da yalan arkadaşlarımız var. Bu salonlar sizler için, yeter ki çıktı alalım. Zor bir süreçten geçiyoruz, pandemi süreci dünyanın alışkın olmadığı bir süreçti fakat Türkiye pandemi sürecinde dünyadan pozitif ayrıştı, coğrafyamızda sıkıntılara alışkınız. Problemlere bağışıklık kazandık. Ülkece hızlı hareket eden, ticareti aşk ile şevk ile yapan bir ülkeyiz, farklı bir ülkeyiz. Türkiye dünya ekonomisinde ilk beşin içinde olabilir. Birliğimizi devam ettirdiğimiz sürece bu dünyadaki en önemli ülkelerden birisi olabiliriz. Bunun en önemli unsuru STK’lar. Bu yıl ülkemizin 100. yılı ATO’nun da 100. yılı. Bu ülke nice yüz yıllar görecektir. GGYD artık Ankara dışına çıkmaya başladı. Büyük bir samimiyet olduğunu görüyoruz. Hem şehrimiz hem de ülkemiz için iyi bir ekip var. Biz ATO yönetimi olarak GGYD ile çalışmaktan çok memnunuz.”

 

TÜSİAV Başkanı Sarıtoprak: GGYD Türkiye markası olma yolunda ilerliyor

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ise ömrünü sivil topluma adadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Ben 100 yakın dernek cemiyet ve vakfın üyesiyim. Üyesi olmaktan onur duyduğum STK’lardan birisi de GGYD’dir. Çalışmalarını yıllardır takip ederim. M. Nezih Allıoğlu da kendini sivil topluma adamıştır. Bir STK’da üyeler etkinliğe geldi mi o STK’nın sözü dinlenir. ASO, ATO ve diğer kamu kurumları ile iyi ilişkiler kurarlar. GGYD’nin bu anlamda çok iyi bir üye profili var ve üyelerin katılımı çok iyi. GGYD Ankara markası idi şimdi Türkiye markası olma yolunda devam ediyor. Yaşadığım müddetçe GGYD’nin, Ankara’da STK’ların yanında olmaya devam edeceğim.”

 

GGYD 20. Olağan Genel Kurulu, Divan Başkanlığı’na plaket teslimi ve toplu hatıra fotoğraf çekiminin ardından tamamlandı.Copyright  GGYD