Etkinlikler

İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan Ziyareti

11 Mayıs 2022 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Parlamento ve kamu ilişkileri kurulu olarak, İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan’ı makamında ziyaret etti. İşçi- işveren ilişkileri başta olmak üzere kadın istihdamı ve işsizlik konularının değerlendirildiği ziyarette GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “Türkiye ekonomisine yılda 25 milyar lira katkımız var. Üyelerimizin yaklaşık 35 bin çalışanı bulunuyor. Hepimiz bilfiil ticaretin içindeyiz. İŞKUR desteklerinden de faydalanıyoruz” dedi. Türkiye’de şubeleşme çalışmalarına devam ettiklerini aktaran Allıoğlu, “Öncelikle İzmir, daha sonra diğer şehirlerde şubelerimizi faaliyete geçirmek ve üye sayımızı artırmak istiyoruz. Avusturya ve Kıbrıs’ta temsilciliklerimiz var. Azerbaycan, Fransa gibi ülkelerde de temsilciler açacağız” diye konuştu. 

GGYD heyetinde yer alan Kamu ve Parlamento Kurulu İlişkileri Başkanı Alev Tiritoğlu da “Biz üyelerimize ve personellerine eğitimler verilmesi için çabalayan bir sivil toplum örgütüyüz. Bu bağlamda GGYD ve İŞKUR arasında mesleki eğitimler konusunda iş birliği geliştirmek karşılıklı fayda sağlayacaktır” dedi.  

GGYD’nin İŞKUR ziyaret heyetinde GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, GGYD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Gürbüz Bekiş, GGYD Başkan Yardımcısı Çağatayhan Aci, GGYD Parlamento Kurulu’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Sabri Yolaş, GGYD Kamu ve Parlamento Kurulu İlişkileri Başkanı Alev Tiritoğlu, GGYD Eğitim ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hacer Köksoy, GGYD üyelerinden Vedat Derekaya yer aldı. Toplantı sonrası GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan’a plaket takdim etti. Copyright  GGYD