24.05.2023


"İŞ'TE FIRSAT TOPLANTILARI 62" ÇORUM


Genç Girişim ve Yönetişim Derneği 62. İş’te Fırsat Toplantıları Düzenlendi

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:

“Gelin potansiyelimizi birleştirelim”

“Gençler, eğitim dışında hiçbir sebep ile ülkemizi terk etmeyin”

Yazar Akademisyen Psikolog Üstün Dökmen:  “Okumak için iki eli bir araya gelmeyen milletin iki yakası da bir araya gelmez”

 

GGYD Çorum Şube Başkanı Özden Özkeser:

 “GGYD’nin yenilikçi ruhunu Çorum’da da yaşatacağız”

 

(GGYD) gelenekselleşen İş’te Fırsat Toplantıları’nın 62’ncisi Çorum Ticaret odası ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantının açış konuşmasında gençlere seslenen GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, muasır medeniyetler seviyesine erişmenin tek yolunun gençlerin iyi eğitiminden geçtiğini söyledi. Allıoğlu, “Gençleri yetiştirirsek dünyaya yetişiriz. Genç kardeşlerimden de eğitim dışında hiçbir sebep ile ülkemizi terk etmemelerini istiyorum. Daha güçlü bir ülke için beraber omuz omuza yürümeliyiz” diye konuştu.

Çorum’da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden 62. İş’te Fırsat Toplantılarının konuğu Yazar Akademisyen Psikolog Üstün Dökmen ise, “Sizler Anadolu aslanlarısınız. Anadolu’da gerçek aslanları koruyamadık ama en azından ticaret alanındaki aslanları koruyalım” diye konuştu. Gogol’un Palto isimli hikayesine atıfta bulunan Üstüm Dökmen, “Dostoyevski, ‘Hepimiz Gogol’un paltosundan çıktık’ der. Burada Bandırma vapuru var. O gün içinden 19 kişi çıktı ama aslında hepimiz Bandırma Vapurundan çıktık. Bu gemi Samsun limanına demokrasiyi, cumhuriyeti, bilimsel laikliği ve kadının değerini getirdi” ifadelerini kullandı. Okumak için iki eli bir araya gelmeyen milletin iki yakası da bir araya gelmez diyen Dökmen, “Kaliteli yaşamın önemli bir yanı da okumaktır. Batılılar bizden daha çok okuyor. Hafif kitaplar okurlar ama çok okurlar. Bu onlara yetiyor”  diye konuştu.

Yirmi yıllık bir kültürü olan GGYD ailemizden öğreneceğimiz çok şey var şeklinde konuşan GGYD Çorum Şube Başkanı Özden Özkeser de “Bunun için hazırız, heyecanlıyız ve çalışıyoruz. İlimizin ileri gelenleri ve sizlerin desteği ile sayımızı ve gücümüzü artırarak ilerleyeceğimiz biliyoruz”  ifadelerini kullandı.

Toplantıda 14 Mayıs seçimleri, ekonomik büyüme ve sivil toplumun gelişmesine dair pek çok konuya değinildi.

“Gençleri yetiştirirsek dünyaya yetişiriz”

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu şöyle konuştu: “Girişimcilerin büyüme hızını arttırmak için yeni hikayeler yazması gerekiyor. Bu yeni düzene kim ayak uydurabilir? Tabii ki gençler… Biz Genç Girişim ve Yönetişim Derneğiyiz. Gençlik bizim adımızda var. Dönüşümü yakalamak, yeni ufuklar açmak ve yaşanan gelişmeleri hızlı takip etmek ise ruhumuzda var.  Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Bugün aynı zamanda bizim 20. yaş günümüz. Kurtuluş mücadelemizin tarihsel simgesi olan bugünün hepimizde anlamı büyük. Mustafa Kemal Atatürk’e şükran borçluyuz. Gençlerimize sahip çıkmalıyız. Beyin göçünün önüne geçmeliyiz. Onları gerek ticaret arenasında iyi yetişmiş girişimciler olarak gerekse görevini layıkıyla yapmak için durmadan kendini geliştiren profesyoneller olarak yetiştirmek biz iş insanlarının birinci vazifesidir. Unutmayın ki gençleri yetiştirirsek dünyaya yetişiriz. Muasır medeniyetlere erişmenin tek yolu budur. GGYD olarak gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmak için “Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu” ile 150 gencimize eğitim bursu veriyoruz. Çorumlu dostlarım sizlerden bölgenizdeki gençlerin eğitimine destek sağlamanızı, şirketlerinizde gençlere iş, staj fırsatları rica ediyorum.”

“Güçlü ekonomi sivil toplum ile gelişir”

Çorum’a, sivil toplumun güçlenmesi, ekonomik ve sosyal iletişimin gelişmesi için geldiklerini belirten Allıoğlu, güçlü ekonomi ve güçlü üretim, sivil toplumun geniş ve toplumsal olarak örgütlenebildiği yerlerde olduğunun altını çizdi. M. Nezih Allıoğlu Çorum iş dünyasına çağrıda bulundu: “Gelin potansiyelimizi birleştirelim ve büyük başarı hikâyelerine birlikte imza atalım.  Her türlü iş birliği ve çalışmalarınıza katkı vermek için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Hitit Üniversitesi ile de öğrencileri ile de iş birliğine açığız.”

“Alacahöyük ve Hattuşaş bize ışık tutuyor”

Çorum tarihi ve kültürel zenginliklerinden bahseden Allıoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Burada müthiş bir zenginlik var. Alacahöyük, Hattuşaş medeniyetin ve ticaretin nasıl geliştiğini anlamak için bizlere ışık tutuyor. Burada düzenlediğimiz 62. İşte Fırsat Toplantısı Çorum’a verdiğimiz değeri ve önemi gösteriyor. Her türlü iş birliği ve çalışmalarınıza katkı vermek için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Hitit Üniversitesi ile de öğrencileri ile de iş birliğine açığız. Biz iş insanlarının topluma sorumluluğu vardır. GGYD olarak ülkemiz genelinde hızla büyümeye ve üye sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Yılsonuna kadar üye sayımızı iki bine çıkarmayı hedefliyoruz. İzmir, Konya, Bursa ve Çorum’da çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.  Bu ay içinde Bursalı GGYD'liler ile çok güzel bir buluşma gerçekleştirdik.

Yeni hükümete mesaj verdi

“Seçim sürecinin ardından ekonomide belirsizliklerin hızla ortadan kaldırılarak, yapısal sorunlarının çözümüne odaklanacağımız, daha öngörülebilir ve daha güvenli bir ekonomi oluşturulması beklentisi içindeyiz” şeklinde konuşan M. Nezih Allıoğlu yeni kurulacak hükümete de mesaj verdi. Allıoğlu şöyle konuştu:  Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, refah odaklı, istihdam yaratan bir büyüme modeli ile küresel gelişmeleri dikkate alan yeni politikalarla, yeni alanlarda da dönüşümü sağlayacak önlemlerle ticarete huzurun, güvenin ve istikrarın kazandırılacağına inanıyoruz. Bizler iş insanlarıyız. İş dünyası olarak uygun ekosistemde yatırımlarımıza, üretime devam etmeyi, daha çok üretmeyi, daha çok çalışmayı arzu ediyoruz.”

“Yarın bugünden belirlenir”

“Yarın, bugünden belirlenir dostlar” vurgusu yapan Allıoğlu,  “Adında ‘Genç’ olan, ‘19 Mayıs ruhuna’ ve doğum gününe sahip bir dernek olarak, gençlerle beraber, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Türkiye’nin evlatları olarak durmadan, yorulmadan yürümeye, çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.’ Biliyoruz ki; ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar” dedi.

“Çocuklar sosyal medyada kısa metinler okuyor”

 1. İş’te Fırsat Toplantılarının konuğu Yazar Akademisyen Psikolog Üstün Dökmen ise konuşmasında şu noktalara dikkat çekti: “Bugün çocuklar okumaktan uzaklaştı. Sosyal medyada sadece kısa metinler okuyor. Lise giriş sınavlarını hatırlayın uzun paragraflar vardı. Çocuklar roman okumadan o soruları çözemezler. Aslan geyiği yiyeyim yarına kalayım istiyor. Geyik aslandan kaçayım yarına kalayım istiyor. Sadece insan kaliteli bir yaşam sürmek ister. Hem yarına kalmak hem de kaliteli yaşamak ister. Kaliteli yaşamak için beden sağlığınız ve ruh sağlığınız yerinde olmalı. Günlük yaşamınızı engelleyecek bir sorununuz varsa ve bu 10 günden fazla sürüyor ise mutlaka bir psikiyatriste danışın” diye konuştu

  GGYD Çorum Şube Başkanı Özden Özkeser de “Yenilikçi ruhu ve radikal faaliyetleri ile adından övgüyle söz ettiren derneğimizin aynı ruhunu Çorum’da yaşatacağız.  İlimizde, sivil toplum kuruluşları içinde fark yaratacağımıza, ilimizin sosyal kültürel ekonomik olaylarına katkı sağlayacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

   

  GGYD 62. Fırsat Toplantısı, toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

GÖRSELLER

ÇOK OKUNANLAR

Öne Çıkan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Sayın Özgür Erdem İncesu Ziyareti

4 Ekim 2023 tarihinde Dernek Genel Başkanımız Sayın M.Nezih Allıoğlu...

Öne Çıkan

"İş'te Fırsat Toplantıları 60" - Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Sayın Prof....

16 Mart 2023 Perşembe günü saat:16:00 da CPAnkara Otel’ de...

Öne Çıkan

GGYD AKADEMİ- ''Etkili İletişim'' Eğitimi

“GGYD AKADEMİ” koordinatörlüğünde 30 Kasım 2023 tarihinde dernek merkezimizde üyemiz Uzm....

Öne Çıkan

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Sayın Duhan Kalkan'ın Derneğimizi Ziyareti

21 Şubat 2024 tarihinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı...

Öne Çıkan

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN FETFİ YAŞAR ZİYARETİ

16 Mayıs 2024 tarihinde GGYD Yönetim Kurulu Yenimahalle Belediye Başkanı...

Öne Çıkan

YENİ ÜYE KOKTEYLİ- 22 Şubat 2024

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Yeni Üye Tanışma Kokteyli Gerçekleştirildi.Genç...

Öne Çıkan

İYİ Parti Sözcüsü, Genel Başkan Başdanışmanı, Ankara 3.Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kürşat Zorlu'nun Derneğimizi...

24 Nisan 2023 tarihinde Millet İttifakı Milletvekili Adayları, Cumhuriyet Halk...

Öne Çıkan

"İŞ'TE FIRSAT TOPLANTILARI 67" - KONYA- Türk finans profesörü Prof. Dr. Özgür DEMİRTAŞ

GENÇ GİRİŞİM VE YÖNETİŞİM DERNEĞİ 67.  İŞ’TE FIRSAT TOPLANTILARI KONYA’DA...

Öne Çıkan

Ticaret ve İş Geliştirme Kurulu "Tanıştay&Çalıştay Toplantısı"- 3

GGYD Üyeleri 3. Kez "Tanıştay Çalıştay Toplantısı"nda biraraya geldi. Gelenekselleşen "Tanıştay,...

Öne Çıkan

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) 21. Kuruluş ve Konya Şubemizin 1. Yıl Kutlama Gala...

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) 21. Kuruluş ve Konya Şubemizin...

Öne Çıkan

GGYD AKADEMİ- “Enflasyon Muhasebesinin Şirketler Üzerindeki Etkileri”

11 Ocak 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD),...

Öne Çıkan

ASO 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sayın Mete Çağlayan Ziyareti

12 Ocak 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)...

Öne Çıkan

MAMAK BELEDİYE BAŞKANI VELİ GÜNDÜZ ŞAHİN ZİYARETİ

GGYD Yöneticilerinden, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’e Ziyaret20 Mayıs...

Öne Çıkan

21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK.- 21.01.2024

GGYD GENEL BAŞKANLIĞINA M.NEZİH ALLIOĞLU SEÇİLDİ.Genç Girişim ve Yönetişim Derneği...

Öne Çıkan

GGYD RAMAZAN YARDIMLARI

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:“Sivil toplum olarak vatandaşlarımızın yanında...

Öne Çıkan

Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu'nun Derneğimizi Ziyareti

30 Ocak 2024 tarihinde Ankara Baro Başkanı Mustafa Köroğlu ve...

Öne Çıkan

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Aykut Çakmaklı'nın Derneğimizi Ziyareti

31 Ocak 2024 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi başkanı Aykut Çakmaklı...

Öne Çıkan

GGYD Geleneksel İftar Yemeği -26 Mart 2024-

GGYD Ailesi Geleneksel İftar Yemeğinde BuluştuGenç Girişim ve Yönetişim Derneği...

Öne Çıkan

ASTOP Vefa Ödülü, Derneğimiz Adına, Fırat Plastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir'e Takdim Edildi.

“ASTOP Vefa Ödülleri” Sahiplerini Buldu.Fırat Plastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı...

Öne Çıkan

SİNEMA ORGANİZASYONU- “ATATÜRK 1881-1919 2.” FİLMİNİ HEP BİRLİKTE İZLEDİK.

6 Şubat 2024 tarihinde Arcadium sinemalarında “ATATÜRK 1881-1919 2.” filmini üyelerimiz ve...

Öne Çıkan

11. Dönem Yönetim Kurulu Anıtkabir Resmî Ziyareti- 08.02.2024

8 Şubat 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin, M.Nezih...

Öne Çıkan

Fırat Plastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nevzat Demir'in Derneğimizi Ziyareti

02 Nisan 2024 tarihinde Fırat Plastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı...

Öne Çıkan

Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin Ziyareti

19 Mart 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD),...

Öne Çıkan

TİCARET VE İŞ GELİŞTİRME KURULU "TANIŞTAY&ÇALIŞTAY TOPLANTISI"- 8

Genç Girişim Yönetişim Derneği (GGYD), "Çalıştay & Tanıştay" toplantısı düzenlediGenç...

Öne Çıkan

Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan A. Adayı Bekir Ödemiş'in Derneğimizi Ziyareti

08 Şubat 2024 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan...

Öne Çıkan

Ses Sanatçısı Ege’den Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ne “Kedice” Ziyaret

15 Nisan 2024 tarihinde ses sanatçısı Ege, Genç Girişim ve...

Öne Çıkan

HUFEDER (Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği) Başkanı Av. Ali Alper Alpoğlu'nun Derneğimizi Ziyareti

28 Şubat 2024 tarihinde HUFEDER (Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği) başkanı Av....

Öne Çıkan

"İŞ'TE FIRSAT TOPLANTILARI 66"

GGYD 66. İŞ’TE FIRSAT TOPLANTILARI YAPILDIGenç Girişim ve Yönetişim Derneği...

Öne Çıkan

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MAMAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VELİ GÜNDÜZ ŞAHİN'İN DERNEĞİMİZİ ZİYARETİ

16 Şubat 2024 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Mamak Belediye Başkan...

Öne Çıkan

GGYD Ev Sahipliğinde Süheyl&Behzat Uygur “Hey Gidi Günler” Müzikal Tiyatro Oyunu

Süheyl & Behzat Uygur “Hey Gidi Günler” interaktif müzikal komedi tiyatro...

Öne Çıkan

GGYD AKADEMİ- "Aşk Tadında Diyet" Eğitimi

“GGYD AKADEMİ” koordinatörlüğünde 8 Mart 2024 tarihinde dernek merkezimizde üyemiz Diyetisyen...

Öne Çıkan

GGYD 23 Nisan Coşkusunu Kızılcahamam’da Yaşadı.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Ulu Önder Mustafa Kemal...

Öne Çıkan

GGYD AKADEMİ- "Markaları Sosyal Medya ile Büyüten Stratejiler” Eğitimi

30 Nisan 2024 tarihinde GGYD Akademi “Markaları sosyal medya ile...

Öne Çıkan

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI DR. MESUT ÖZARSLAN ZİYARETİ

GGYD Yöneticilerinden, Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan’a ZiyaretGenç...

Öne Çıkan

Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Erdal Beşikçioğlu Ziyareti

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu,  31 Mart...

Öne Çıkan

GGYD, GİRİŞİM’23 FUARINDA STANT AÇTI

Girişimcilik ve teknoloji ekosistemindeki en son gelişmelerin sunulduğu Girişim'23 fuarı...

Öne Çıkan

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran Ziyareti

10 Haziran 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)...

Öne Çıkan

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz Ziyareti

10 Haziran 2024 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)...

BENZER İÇERİKLER

 • Öne Çıkan

  GGYD RAMAZAN YARDIMLARI

  GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:“Sivil toplum olarak vatandaşlarımızın yanında...

“Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.”