Etkinlikler

GGYD 23 NİSAN COŞKUSUNU ÇOCUKLARLA YAŞADI

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı üyeleri ve çocukları ile birlikte kutladı. Derneğin Ankara’da Neşeli Köy ’de düzenlenen 23 Nisan etkinliğine katılan çocuklar bando mızıka takımı eşliğinde marşlar söylediler, oyunlar oynadılar ve keyifli vakit geçirdiler. Ünlü çizgi film karakteri Niloya ile fotoğraf çektiren, İllüzyon Müzesi, Tepetaklak Ev ve Tren turu aktivitelerine de katılan çocuklar oldukça eğlenceli anlar yaşadılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşadıklarını aktaran GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Dünya lideri, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar öncesinde ortaya koyduğu vizyon ile tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’da bizler de üyelerimiz ve onların çocukları ile bu güzel bayramı yaşıyoruz. Bu vizyonu gençlerimize aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın bugünü bir bayram gibi yaşamaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birliktelik ve aidiyetin önemine vurgu yapan GGYD Yönetim Kurulu Başkanı Allıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Aileler ve çocukların bir araya gelmesi önemli, onlar için güzel bir ortam hazırladık. Burada olan herkes ve özellikle çocuklar çok mutlu ve keyifliler. Bir defa düşüncemizi değiştirdik Ters Ev ziyareti yaptık. Çocuklarımız için nereden, nasıl bakacaklarını sorgulayabilecekleri, vizyonlarını genişletip, öğrenebilecekleri, bakış açılarını değiştirebilmelerini sağlayabilecekleri verimli ve aynı zamanda eğlenceli bir aktivite gerçekleştirdik. İlüzyon müzesi de öyle, keyifli anlar yaşadılar. Çocukların bu özel günlerini unutmayacakları şekilde yaşamalarını sağlıyoruz.Copyright  GGYD