Etkinlikler

Ankara Kent Konseyi Başkanı H. İbrahim Yılmaz ve Ekibinin Derneğimizi Ziyareti

12 Ekim 2022 tarihinde Ankara Kent Konseyi (AKK), Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ni (GGYD) dernek genel merkezinde ziyaret etti. Ankara Kent Konseyine nazik ziyaretleri için teşekkür eden Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “Ankara Kent Konseyini ve değerli üyelerini GGYD genel merkezimizde görmekten mutluyuz” dedi. Ankara Kent Konseyini, GGYD ile kurduklarını belirten Ankara Kent Konseyi Başkanı H. İbrahim Yılmaz ise “Türkiye’nin en geniş katılımlı kent konseyi, dünyada girişimcilik altın madalyasını alacak kadar da ses getirmiş bir yapıyı beraber oluşturduk.  Bünyesinde bin 800 kurum, kuruluş, vakıf ve üniversitenin olduğu geniş bir yapı. Bu kentteki ortak aklı hep beraber oluşturduk. Devamlılığıyla alakalı irademiz var. Vasatın örgütlendiği bir kentte bu masanın etrafındaki liyakatin kentin geleceği ile ilgili irade koyması, kenti gelecek yüzyıla hazırlaması, yüzüncü yılına girdiğimiz cumhuriyetimizin ikinci yüzyılda güçlenerek devam etmesi gerekiyor” dedi.

“Kamplaşmıyoruz, kimseyi öteki ilan etmiyoruz”

Ankara Ticaret Odası’nda zücaciyeciden, tuhafiyeciye, otomobilciye tüm kesimlerin hukukunun savunulduğunu aktaran Yılmaz, “Bu yapımız ile güçlü bir oda olduk. Kamplaşmıyoruz. Kimseyi öteki ilan etmiyoruz. ATO’yu sosyolojisine, fıtratına, cemiyetine, mezhebine, meşrebine bakmadan sektöründe saygılı olan herkese açtık. Bu sürece sınırsız katkınız var. Ben bu sürece yaptığınız katkıdan, Kent Konseyi’ndeki katılımcı kültürün dünyada altın madalya alma sürecine yaptığınız destekten dolayı, GGYD’nin bütün heyetinin huzurunda çok değerli dostum ve GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu zor seçim günlerinde bize nefes aldırdığınız, buraya davet ettiğiniz için de ekstradan teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Biz boş vaktimizi değil boşa çıkan vaktimizi işle değerlendiriyoruz”

GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu AKK heyetinin GGYD ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu: “GGYD 2003 yılında kuruldu. Yola 14 kişi olarak başladık bugün 800’den fazla üyesi olan bir dernek haline geldik. İş insanlarının birbirleri ile tanışıp, onlarla iş yaptıkları, dostluk, arkadaşlık kurmalarını, onların ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmasına vesile olan bir derneğiz. Nilüferler Eğitime Destek Fonu ile 100 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Başvuruları dikkatle inceliyoruz. Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nde 21 Yönetim Kurulu Üyesi, 13 kurul ve 12 topluluğumuz var. Topluluklarımız ATO’daki meslek örgütleri gibi çalışıyor. Amacımız güzel şeyler yapmak. Biz burada boş vaktimizi değil de boşa çıkan vaktimizi işle değerlendiriyoruz.”

 Copyright  GGYD