Etkinlikler

17. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

25 Ocak 2020 tarihinde Derneğimizin 17’nci olağan Genel Kurulu ASO Salonu’nda, üyelerin geniş katılımıyla gerçekleşti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve STK başkanlarının da katıldığı genel kurulda Başkan Allıoğlu, seçime tek aday olarak girdi. Toplantıda üyelere hitap eden Başkanımız, gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla GGYD’yi bir STK’nın çok ötesine taşıdıklarını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 “70-80 üyeden oluşan ve kendi yağıyla kavrulan bir topluluktan, 500 kişilik bir girişimci ordusu yaratmak, üstelik bunu son 7-8 yıla sığdırmak, küçücük bir kiralık apartman dairesinde iken, her yönüyle dört dörtlük 200 metrekarelik devasa bir dernek merkezine sahip olmak, etkinlik yapacak bütçe bulamazken, onlarca üniversite öğrencisine burs vermeye başlayacak kadar geniş bir bütçeye kavuşmak, dernek merkezinde 10-15 kişi bir araya gelemezken, İş’te Fırsat Toplantıları’nda otel salonlarına sığamaz hale gelmek hiç hiç kolay olmadı. Onbinlerce sivil toplum kuruluşu arasında adeta okyanusta bir damla iken, büyük mücadeleler sonucu nehire dönüşmek, bütün bu STK’ların çoğunun önüne geçmek ve bugün ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında anılmaya başlamak da kolay olmadı. Tabela derneği diye anılma riskini yaşamak bir yana, bir yılda 100’den fazla organizasyona imza atarak 3.5 güne bir etkinlik sığdırmak da kolay olmadı. Çok çalışmaktan, çok üretmekten, yeni şeyler söylemekten, gerekirse özel hayatımız ve iş yaşamımızdan fedakârlık etmekten çekinmedik, çekinmiyoruz, çekinmeyeceğiz.”

 

Genel kurulda konuşmaların ardından gündemin diğer maddeleri görüşüldü ve seçime geçildi. GGYD’nin yeni yönetimi ve diğer kurulları üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Mevcut Başkan M.Nezih Allıoğlu bir kez daha göreve getirilirken, yeni yönetimde Arda Alkan, Bahadır Kelemcisoy, Birkan Özmen, Birol Darçın, Cem Tunç, Çağatayhan Acı, Ecevit Saraç, Elif Ufluoğlu, Görkem Gökçen, Gürbüz Bekiş, Koray Durşen, Orçun Özbaşı, Rukiye Aslan, Serap Aytekin, Sibel Yücel, Tahir Haytoğlu, Tuğçe Tanrıverdi ve Yücel Ahmet Özay, disiplin kurulunda Cemil Keleşoğlu, Bülent Sarıeyüpoğlu ve Köksal Avcıaydın, denetleme kurulunda ise Bülent Ak, Zafer Karahüseyinoğlu ve Baysal Erol görev aldı.Copyright  GGYD