Etkinlikler

Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar Ziyareti

23 Şubat 2022 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneğimizin, M.Nezih Allıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.

Yönetimimizi makamında ağırlayan Başkan Yaşar, sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret etti, “STK’lar sivil toplum kuruluşlarından daha verimli işler yapıyor. Çünkü siyasi partiler belli kuruluş amacı üzerine yoğunlaşırlar ama STK’Lar daha farklı düşünceler, temaslar kurar. Özellikle sektörel bazda en doğrusuna karar verir. Sorunlarını onlardan daha iyi hiçbir siyasetçi bilmez. Onun için STK’lar ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar üçlü olur. Ülkemizde maalesef STK’ların çoğu görevini tam yapmıyor. Ama GGYD’nin bir farkı var. Kendi sorunlarını, Ankara’nın sorunlarını çeşitli makamlara taşıyor, bundan da Ankara kazanıyor. Kendi işleriniz dışında Ankara’nın sorunlarıyla ilgilenmeniz artı değer katıyor. O nedenle sizin toplantılarınıza katılmaya çalışıyor, sizi de 5 Mart’ta yapacağım ve 13 yılımı anlatacağım lansmana davet ediyorum” dedi.

Başkanımız M.Nezih Allıoğlu da derneğin çalışmaları, projeleri hakkında bilgi verdi. İş’te Fırsat Toplantıları, Nilüferler Yetişiyor Projesi, bivarbiyok e-ticaret sitesi başta olmak üzere derneğe ve şehre değer katan çalışmaları anlatan Allıoğlu, Yenimahalle Nazım Hikmet Salonu’nda da bir organizasyon yapma isteğimizi dile getirdi. Başkan Yaşar, bu konuda desteğe hazır olduklarını bildirdi.Copyright  GGYD