Duyurular

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Ülkemizin en büyük, dünyanın en önemli havalimanlarından, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün akşam meydana gelen terör saldırısından duyduğumuz üzüntü ve endişe sonsuzdur.

Yerli ve yabancı binlerce kişinin bulunduğu bir alanda yaşanan bu korkunç saldırıların failleri, insanlıktan nasibini almamış kişilerdir.

Özellikle son yıllarda ülkemizin değişik bölgelerinde meydana gelen terör saldırıları halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmekte, ülkemizin iç huzuruna gölge düşürmektedir. Son İstanbul saldırısı da bunlardan biridir. Terörün dili, dini, ırkı, milleti yoktur.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği olarak terörü gerçekleştirenleri, destek olanları, besleyen ve maşa olarak kullananları  şiddetle kınıyoruz. Tek derdi sevdiklerine kavuşmak olan masum insanların en acımasız şekilde katledilmesine neden olan tüm unsurların kökten temizlenmesini istiyoruz. Devletimiz, güvenlik güçlerimiz terörle mücadele ederken, millet olarak bizler de ayrışmadan, bölünmeden bu belaya karşı birlikte karşı durmak zorundayız. Teröre karşı güçlü bir şekilde durarak bu belanın üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

Her zaman söyledik bir kez daha yineliyoruz; Türkiye’nin en büyük sorunu terördür, bu sorun ortadan kalkmadan ne ekonomi, ne siyaset, ne de bir başka konu gündeme gelmemeli, konuşulmamalı, irdelenmemeli, üzerinde tartışılmamalıdır.

Önce terör belasından, terör örgütlerinden kurtulmamız sağlanmalıdır.

Bizler terörle yaşamaya, teröre kurban vermeye, terör yüzünden derin acılar yaşamaya alışmak istemiyoruz. Tek isteğimiz bu cennet vatanda huzur ve güven içinde yaşamak.

İstanbul’da meydana gelen saldırıda yaşamını yitirenlere Tanrıdan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.

 

M. Nezih ALLIOĞLU

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 Copyright  GGYD