Etkinlikler

Milletvekili Adaylarından Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ne Ziyaret

3 Mayıs 2023 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Elif Topkaya Sevinç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Zeynep Esra Özdemir ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İlk Başkanı Ali Hikmet Akıllı Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ni (GGYD) ziyaret etti. Konuklarına ziyaretleri için teşekkür eden GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, yaklaşan seçimlerde başarılar dilediğini, güzel bir seçim süreci geçirilmesini temenni ettiğini ifade etti.  

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin faaliyetleri hakkında konuklara bilgi veren GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “Bizim 21 kişilik bir Yönetim Kurulumuz var, gerçekten iyi çalışıyoruz. Bunun yanında 13 tane kurulumuz, 12 tane topluluğumuz bulunuyor ” dedi. GGYD kurul üyelerinin şirketleri ve sektörel faaliyetleri hakkında bilgi verdikleri ziyaret sohbet havası içinde gerçekleşti.

 

“GGYD ailesini büyüyor”

 

GGYD ailesinin sürekli büyüdüğünü ifade eden GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “GGYD ailesi dokusunu bozmadan büyüsün istiyoruz. İyi işler yapmaya çalışıyoruz. Çevreye ve doğaya katkıda bulunuyoruz, her üyemiz bize katılırken bir ağaç dikiyor. Üyelerimizin yarısına yakını kadınlardan oluşuyor. Kurul Başkanlıkları ve Yönetim Kurulu üyelerimizdeki dağılımda da bu oranı koruyoruz. Herkese eşit mesafede duruyoruz” dedi.

 

Elif Topkaya Sevinç: “GGYD’ye teşekkür ederim”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Elif Topkaya Sevinç ise toplantıda şöyle konuştu:

 

“Tüm bilgi birikimimi, tüm alan deneyimimi gerek kamu projeleri gerek kadın hakları savunuculuğu deneyimimi partimle beraber Meclise taşımak için aday oldum. Bunun tabii iki yönü var. Hem Türkiye’nin geçtiği bu karanlık günlerde gerçekten iktidara karşı bir mücadele vermek, hem de kadınların eşit temsilini Meclis’te yansıtabilmek için Ankara 1. Bölge 10. Sıra Adayıyım.” GGYD’yi tanımaktan son derece mutluluk duyduğunu söyleyen Sevinç, GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu’na teşekkürlerini sundu.

 

Zeynep Esra Özdemir: “Fabrika ayarlarımıza dönmek zorundayız”

Ziyarette, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Ankara 3. Bölge Milletvekili Adayı Zeynep Esra Özdemir de daha önce birçok sivil toplum kuruluşunda çalıştığını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:  “Her ne kadar bir iş insanı olmadıysam bu ana kadar pek çok iş insanı ile çalışma fırsatı buldum. En çok bir kadın olarak Cumhuriyet’in 100’üncü yılına girerken bizim değerlerimizi kaybetmek üzere olduğumuz şu karanlık günlerde beliren aydınlığa bizler de bir ışık tutabilir miyiz diye bu yola çıktım. Dolayısıyla çocuklarımız, gençlerimiz ve özellikle kadınlarımız için ‘fabrika ayarlarına dönmek zorundayız’ diyorum. Umarım Mayıs 15’inden sonra hep birlikte bu coşkuyu beraber yaşarız.”  

 

Ali Hikmet Akıllı: “Ticaretin içinde olması gereken bir siyaset”

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Ülkemizin kalkınmasının özel sektörden geçtiğinin farkındayız. Bu, devletin üretici veya ticaretin içinde olmasını gerektiren bir siyaset. Elbette piyasanın bize göre belli ölçülerde denetlenmesi, kontrol edilmesi gerekir. ‘Bırakın yapsınlar, bırakın etsinler’ dönemini dünya kapattı. Dünyada artık denetleyici ve düzenleyici kurumlar var. Bu ülkeyi biz çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacaksak, Atatürk’ün işaret ettiği gibi Bunu üreten bir ülke haline geldiğimizde yapabileceğiz” dedi. Ülke gündeminin tartışıldığı ziyaret, toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.Copyright  GGYD