Etkinlikler

KIBRIS İŞ GEZİSİ

1-3 Mayıs 2019 tarihlerinde Dernek başkanımız Sayın M. Nezih ALLIOĞLU başkanlığındaki Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile Sayın Veli SARITOPRAK başkanlığındaki Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV)’ndan bir heyet, KIBRIS’a  iş gezisi gerçekleştirmişlerdir.

Kıbrıs temasları en üst düzeyde gerçekleşmiştir. Ziyaret programının ilk gününde Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen GGYD’liler, ikili iş görüşmelerinde ve yatırım fırsatları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İki ülke arasındaki ticaretin gelişmesi hedefiyle gerçekleşen görüşmelerde, Ankaralı ve Kıbrıslı iş insanlarının hangi ortak proje ve yatırımlarda birlikte hareket edebilecekleri masaya yatırıldı.

Değişik sektörlerden üyelerimizin yer aldığı heyet, son derece verimli geçen ticari görüşmelerin ardından Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’yle ayrı ayrı görüştü.Copyright  GGYD