Etkinlikler

KAN ve KÖK HÜCRE BAĞIŞI KAMPANYASI

10 Haziran 2022 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Türk Kızılayı aracılığı ile “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası” düzenledi. “Kan ve Kök Hücre” vermenin öneminin vurgulandığı kampanya geleneksel olarak her yıl yoğun katılımla düzenleniyor. Bu yıl Balgat Konya Yolu üzerinde bulunan Göral Peugeot’da 5’incisi gerçekleşen kampanyaya 100’ün üzerinde GGYD üyesi katılarak kan ve kök hücre bağışında bulundu.

“Tüm Türkiye’yi kan ve kök hücre bağışlamaya davet ediyoruz” diyen GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu şu ifadeleri kullandı:

“GGYD olarak her yıl geleneksel olarak Kızılay ile Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası düzenliyoruz. Öncelikle kendi üyelerimiz arasında sonra çevremizde ardından da tüm ülkede farkındalık oluşturmak istiyoruz. Verdiğimiz bir ünite kanın üç kişinin hayatını kurtarabileceği bilinci ile hareket ediyor, kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurguluyoruz. Bu yüzden sağlık durumu uygun olan herkesi Kızılay’a ya da kalabalık alanlarda kurulan stantlarda kan vermeye davet ediyoruz.

GGYD olarak 5 yıldır kan ve kök hücre bağışının yanında organ bağışını da desteliyor buna yönelik kampanyalar düzenliyoruz. Bir STK olarak insan hayatını ilgilendiren bu konularda toplumu bilinçlendirmeli, örnek çalışmalar yapmalıyız. Türk Kızılay’ı ve Sağlık Bakanlığı ile bu tür farkındalık oluşturacak kampanyaları önümüzdeki yıllarda ülke geneline yayarak yapacağız”Copyright  GGYD