Etkinlikler

"İŞ'TE FIRSAT TOPLANTILARI 53"

25 Şubat 2022 tarihinde Derneğimizin Türk iş dünyasına mal olmuş en önemli organizasyonlarından İş’te Fırsat Toplantımızın 53. ncüsü The Green Park Otel’de gerçekleşmiştir.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkanımız, eski günlere duyulan özlem ve yaşadıkları heyecana atıfta bulundu, “Ankara’daki son yüz yüze toplantımızı 2019 yılında yapmış olsak da İş’te Fırsat’lara hiç ara vermediğimizi söyleyebiliriz. Salgınla birlikte kısıtlamaların ve kapanmaların başladığı dönemde biz de neredeyse tüm çalışmalarımızı online platformlara taşıdık. Başta İş’te Fırsat Toplantılarımız olmak üzere sayısız etkinliğimizi Zoom, Youtube, Instagram üzerinden gerçekleştirdik.  Belki birbirimize dokunamadık, sosyalleşemedik ama yine hep birlikteydik” dedi.

 

Halkımız Umutsuz Olsa da Biz Olamayız

Özellikle STK’ların etkinlik ve üye sayısı bakımından darboğaza girdiği salgın sürecinde GGYD’nin hem organizasyon hem yeni üye rekoru kırdığının altını çizen Başkan Allıoğlu, bu yönüyle tüm kurum ve kuruluşlara rol model olduklarını da vurguladı. Başkan Allıoğlu, GGYD’nin sorumluluğunun sadece üyelere karşı değil, aynı zamanda memlekete, memleketin insanına karşı olduğunu da söyledi. Allıoğlu, “Hayat zor, hayat pahalı. Enflasyon, işsizlik almış başını gidiyor. İnsanlarımız mutsuz, dahası umutsuz. TÜİK’in birkaç gün önce açıkladığı 2021 yılına ilişkin yaşam memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre 2021 itibarıyla her 100 kişinin 40’ı umutsuz. İnsanımız gelecekten umudunu yitirmeye başlasa da iş dünyası olarak bizim umutsuzluğa kapılmaya, pes etmeye, durmaya, dinlenmeye hakkımız yok” ifadelerini kullandı.

 

Bırakın Bankalar Kazansın

GGYD’nin 53. İş’te Fırsat Toplantısı’na konuşmacı olarak ise Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca Oğan, Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Barlas ve Aktif Ventures Genel Müdürü Yakup Sezer katıldı. Bankanın üst düzey yöneticileri konuşmalarında Aktif Bank’ın da genç ve girişimci yönüne dikkat çekti, finans sektörü ile teknoloji sektörünü harmanlayan Fintech ekosisteminin Türkiye’deki en önemli kurucularından olduklarını bildirdi. Piyasalar ve ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bankacılık sektörünün karlılığına ilişkin bilgiler de veren Murat Barlas; “Bankacılık sektörü son sene iyi kazandı. Türkiye’de en çok güvenebileceğimiz şey bankacılık sektörü. Bırakın kazansınlar. Bankalar kazanırsa reel sektör de kazanıyor, zira reel sektörü bankacılık taşıyor. Finans sektörünü çıkarsanız ortada büyük şirket kalmaz.  Kısacası bankacılığın güçlü olması büyük avantaj” dedi.

 Copyright  GGYD