Etkinlikler

GGYD RAMAZAN YARDIMLARI

GGYD’de Ramazan yardımlarında öncelik depremzedelerin

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:

“Sivil toplum olarak vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Ramazan ayında depremzedelere ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yardım elini uzattı. Depremden etkilenen Hatay’a gönderdiği 1000 gıda kolisinin ardından GGYD, Mamak Muhtarlığı iş birliğiyle Mamak bölgesinde Ramazan gıda kolisi dağıttı. GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, GGYD Yönetim Kurulu ve GGYD üyeleri Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Başak Mahallesi’nde Muhtar Cengiz Albayrak ile 84 haneye 400 adet Ramazan kolisini ulaştırıldı. GGYD, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Ramazan yardımlarını bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor. Başak Mahallesinde gerçekleştirilen yardım dağıtımında genç, yaşlı, kadın, çocuk; hep birlikte Başak Mahallesi halkı birlik ve dayanışma içinde kolileri elden elde taşıdı. Vatandaşların yardımı ile taşınan koliler Başak Mahallesi Muhtarı ile Merkez Camiinde bulunan Mamak Müftülüğü yerleşkesine teslim edildi.

 

‘Ramazan paylaşmanın ayıdır’

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu ve GGYD Yönetim Kurulu üyeleri teslimatın ardından Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Gaziantep’ten gelen birçok depremzede vatandaşı da evinde ziyaret etti. Depremzedelerin sorunları ile ilgilenen Allıoğlu, iş arayan vatandaşların iletişim bilgilerini alarak, acil ihtiyaçlarını sordu ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Birlik ve beraberliğin en önemli nişanelerinden olan Ramazan ayının paylaşmanın ayı olduğunu vurgulayan Genel Başkan M. Nezih Allıoğlu, “Depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız her zamankinden daha çok yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu görev sadece devletimizin, valiliklerimizin, kaymakamlıklarımızın, belediyelerimizin değil. Bizlere yani sivil toplum kuruluşlarına da çok iş düşüyor. Bizler sivil toplum ve iş dünyası olarak elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.

“İftar çadırımızda binlerce vatandaşımız ile buluşacağız”

Bu yıl GGYD olarak bin 800 Ramazan gıda kolisi yaptıklarını belirten M. Nezih Allıoğlu, yardımlarına ilişkin bilgi verdi ve sözlerini şöyle tamamladı: Ramazan kolilerimizin 1000 tanesini deprem bölgesi Hatay’da ihtiyaç sahiplerine gönderdik, 400 tanesini Başak Mahallesi’nin muhtarıyla ihtiyaç sahiplerinin evlerine bizzat teslim ettik, kalan 400 tanesini ise Ramazan ayı boyunca üyelerimiz aracılıyla bize ulaşan ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz tabii ki depremden etkilenen vatandaşlarımız olacak. Ankaralı iş insanları olarak her depremzedeyi misafirimiz olarak kabul ediyoruz. Onların ihtiyaçları karşılamak bizim için bu kutsal ayda çok daha kıymetli. GGYD olarak sadece gıda veya farklı yardımlarla sınırlı kalmayacağız, sürdürülebilirlik açısından vatandaşlarımızın iş bulmaları için de onlara destek vereceğiz. Faaliyetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacak, Ramazan ayında faaliyetlerimiz Etimesgut ilçesinde devam edecek. Etimesgut Belediyesi iş birliğiyle iftar çadırı kuracağız ve binlerce vatandaşımız ile iftarda bir araya geleceğiz.” GGYD Ramazan yardım etkinliği toplu hatıra fotoğraf çekimi ile tamamlandı.Copyright  GGYD