Etkinlikler

GGYD'NİN 2. ŞUBESİ ÇORUM'DA AÇILIYOR

GGYD'NİN 2. ŞUBESİ ÇORUM'DA AÇILIYOR

 

GGYD ÇORUM'DA İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

 

Ankara merkezli olan GGYD, Türkiye çapında büyüme hedefiyle yola çıktı ve İzmir şubesinin ardından ikici şubeyi Çorum'da açma kararıyla protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

Genç Girişim Yönetişim Derneği (GGYD), şubeleşme çalışmaları kapsamında Çorum’da iş insanlarıyla buluştu. GGYD Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Allıoğlu ve beraberindeki heyet Çorum'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'yi ziyaret eden heyet sonrasında Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Çorum Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal tarafından ağırlandı.

Çorum Valisi Çiftçi: "İsabetli karar"

 Vali Çiftçi'ye dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Allıoğlu GGYD olarak ikinci şubeyi Çorum'da açmak istediklerini ve bunun için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Vali Çiftçi şubeleşmek için Çorum'un isabetli bir karar olduğunu ifade ederken şunları söyledi: "İkinci şubeyi Çorum'a açmakla isabet ettiniz. Şube açıldıktan sonra her türlü desteği vermeye hazırız. Kentimiz hem  sanayi hem de tarım alanında ülkemizin örnek gösterilecek şehirlerindendir. Çorum'un ihracat hacmi 2.9 milyar dolar, dış ticaret hacmi ise 3,5 milyar dolar yani kendisine komşu olan 9 ilden daha fazla. Şehrimiz kendi dinamikleriyle sanayileşmiş bir şehir ve bununla da övünüyoruz. Siz değerli iş insanlarının ilimize çok önemli katkılarda bulunacağınızı da biliyorum. Bu nedenle her türlü işbirliğine varız."

Belediye Başkanı Aşgın: "Derneğin güçlü vizyonu bizi de ilerletecektir"

Heyet Valiliğin ardından Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ı makamında ziyaret etti. Aşgın'a da dernek hakkında bilgi veren Allıoğlu Çorum Şubesi için desteklerini beklediklerini belirtti. GGYD'nin şubeleşme kararının mutluluk verici olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Aşgın "ekibin sinerjisi ve iyi niyetli olması beni memnun etti. Çorum Belediyesi olarak derneğin bu güçlü vizyonu ile yol almak bizi de ilerletecektir.  Sıradan olan hiç kimse ya da bir başarı kazanamaz. Bu nedenle her fırsatta kendimizi geliştirmemiz gerekir. İşte sizin gibi kıymetli iş insanlarının global bakışı ile bu ilerlemeyi şehrimize kazandıracağız. Dernek olarak çok nitelikli işler yapıyorsunuz. Biz de vermiş olduğunuz şubeleşme kararınızda destekçiniziz. Bu derneğin Çorum'a kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Belediyenin ardından Çorum Sanayi ve Ticaret Odası'nda(ÇTSO) Başkan Çetin Başaranhıncal ve Meclis Başkanı Erol Karadaş ile biraraya gelen heyet burada Çorum iş insanlarıyla da buluştu.

 

ÇTSO Başkanı Başaranhıncal'dan GGYD'ye destek sözü

GGYD'nin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını söyleyen ÇTSO Başkanı Başaranhıncal, "dernek üyelerinin aktif çalışmasının derneğe ne kadar değer kattığını hem ortaya koyduğunuz projelerde hem de burada görüyorum. Sizlerin bu bakış açınızı şehrimize kazandırmak oldukça memnuniyet verici" diye konuştu. Başaranhıncal GGYD'nin şubeleşme sürecinde her türlü desteği sunacaklarının da sözünü verdi.

ÇTSO'da 100'e yakın Çorumlu iş insanı ile biraraya gelen GGYD üyeleri şubeleşme çalışması için karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantı sonrasında en kısa zamanda yeniden buluşma kararı alındı.

GGYD Heyeti protokol ziyaretlerinin yanı sıra Çorum Müzesi'ne de bir gezi düzenledi.

 

 

 

 Copyright  GGYD