Etkinlikler

GGYD’den Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’ne Ödül

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından geleneksel olarak her 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde düzenlenen “Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Ödül Töreni” Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti.

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun (ASTOP) İcra Kurulu’nda yer alan Genç Girişim ve Yönetişim Derneği de Ahmet Şerif İzgören tarafından kurulan Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’ne ödül verdi.

Burada konuşan GGYD Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Allıoğlu çocuklara ve gençlere destek veren her projenin yanında olduklarını belirtirken “Biz de gençlerin öğrenim hayatına bir nebze de olsun dokunmak için Nilüferler Eğitme Destek Fonu’nu düzenledik. Burada hedefimiz gençlerimizin mentörü olmak, onlara sadece maddi olarak değil manevi olarak da yanınızdayız demek. Bunun için derneğimizde kim varsa canı gönülden çalışıyor” dedi.

Allıoğlu’nun elinden ödül alan Ahmet Şerif İzgören de şunları söyledi: “18 yıl önce Türkiye Uğur Böcekleri Derneğini kurduk. Yüzlerce gence eğitici eğitimi verdik. Çocuklar Anadolu’nun her yerine gidip eğitimler verdiler. Yüz kişiyi eğitin turuncu uğur böceği oldu, beş yüz kişiyi eğiten kırmızı, bin kişiyi eğitin bordo uğur böceği oldu. Ben de mavi uğur böceğiyim. 4 yüz 93 bin kişiye gönüllü eğitim verdik. 193 proje yaptık. Projelerimiz devam edecek. Türkiye’de insanlar bence üçe ayrılıyor. Başkaları üzerinden geçinenler, kendisi için çalışanlar bir de ülkesi için çaba harcayanlar. Ben GGYD’ye çok teşekkür ediyorum bu projenin parçası oldukları için.”

 Copyright  GGYD