Etkinlikler

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği JCI’ın Derneğimizi Ziyareti

4 Ekim 2023 tarihinde Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International - JCI), Genç Girişim ve Yönetim Derneği’ni (GGYD) ziyaret etti. Tanışma ziyaretinde iş birliği ve projeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, JCI Ankara Şubesi üyelerinin ziyaretindeki konuşmasında, “Yaklaşık 30 yıldır sivil toplum örgütlerinde çalışıyorum. Aynı zamanda 1992 yılında GÖRAL otomotivin kuruluşundan bu yana otomotiv sektörünün içindeyim. Zamanımızın çoğunu sivil toplumun gelişmesi adına GGYD için ayırıyoruz. Çabalıyoruz, istekliyiz, gönüllüyüz. JCI’ya ziyareti için teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

GGYD Genel Sekreteri Elif Ufluoğlu da JCI üyelerinin ziyaretinde sivil toplumun gençleşmesi gerektiğini vurgulayarak, “Her türlü iş birliğine açığız. Sivil toplumun daha fazla gençle buluşması gerekiyor” dedi.

 

JCI Ankara Başkanı Merve Demircan, GGYD’yi ziyaretlerinde, JCI’nın 1915 yılında, Amerika’nın St. Louis kentinde kurulduğunu belirterek, “18-40 yaş arasındaki genç aktif vatandaşların oluşturduğu kar amacı gütmeyen JCI, dünyada 105 yıllık ve Türkiye’de ise 30 yıllık köklü bir geçmişe sahip. 105 ülkede, 5 binden fazla şubesi ve 160 bin üye sayısıyla dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri. Özellikle Asya’da çok güçlü. Japonya’da devlet erbabı olmanız için JCI’dan olmanız gerekiyor. Güçlü bir ağı var. Türkiye’de 25 şubesi ve 5 bine yakın üyemiz var. Ankara’da ise Ankara ve Çankaya şubesi bulunuyor. Birleşmiş Milletler logosunu taşıyan tek sivil toplum kuruluşuyuz” dedi. Demircan, “Toplumsal etki, bireysel gelişim, iş dünyası ve uluslararası fırsatlar olmak üzere dört etki alanımız var. Bizi diğer STK’lardan ayıran en önemli özelliğimiz uluslararası fırsatlardır. JCI’lı olmak dediğimiz bir samimiyet var. Etkinlikler düzenliyoruz, projelerle dolu bir yıl oldu ve olacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı. 

JCI Ankara Asbaşkanı Meliha Pehlivan Polat da GGYD’yi yakından takip ettiklerini belirterek, “14 yıldır eğitim alanında çalışıyorum. 2009 yılında tanıştığım JCI’da, 2018 yılından bu yana yönetim kurulunda farklı görevlerde bulundum. Bu sene de JCI Asbaşkanı ve Genel Sekreteri olarak görev yapıyorum” diye konuştu. 

 

JCI Ankara Başkan Yardımcısı Dr. Kadir Gülçin, topluma ve özellikle gençlere dokunacak projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti. Gülçin, “GGYD’yi bu tür organizasyonların bir üst çatısı olarak görüyoruz. Z kuşağının birbirleriyle ve dünya ile bağlantısı kopuyor. Bu bağları, yeniden oluşturacak, bizi birbirimize bağlayacak, mekanizmalar, organizasyonlarımızı ve derneklerimizi önemsiyoruz. Bunun da en iyi örneği GGYD” dedi. 

 

JCI Ankara üyesi Yusuf Rende, nisan ayından itibaren JCI Ankara üyesi olduğunu, enerji alanında faaliyet gösterdiklerini kaydetti. 

 

 Copyright  GGYD