Etkinlikler

"GELENEKSEL YAZ BULUŞMASI"- HAMAKLI BAHÇE

19 Temmuz 2020 tarihinde “Geleneksel Yaz Buluşmamız HAMAKLI Bahçe’ de salgın nedeniyle olağanüstü hijyen tedbirleri altında yapıldı. Aylardır bir araya gelemeyen GGYD’liler bol bol hasret giderirken, oyun ve yarışmalarda keyifli anlar yaşandı ancak Corona kuralları elden bırakılmadı.

 

Derneğimizin geleneksel yaz buluşması bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. İncek’teki Hamaklı Bahçe’de, açık havada düzenlenen etkinliğe katılan üyelerimiz, alana girişte dezenfektan kabininden geçti, temassız ateş ölçer ile ateş ölçümleri yapıldı, tüm konuklara maske dağıtıldı. Masaların sosyal mesafe kurallarına uygun dizayn edildiği etkinliğe üyeler eş ve çocuklarıyla birlikte katıldı. Başkanımız, yönetim kurulu üyeleriyle evsahipliği yaptığı yaz buluşmasında salgın sürecinin sadece ticareti değil sosyal yaşamı ve insan psikolojisini de olumsuz etkilediğine işaret etti.

 

GGYD ailesinin aylardır online üzerinden gerçekleşen etkinliklerde bir araya geldiklerini anımsatan Başkanımız, geleneksel yaz buluşmasının herkes için moral ve motivasyon olduğunu kaydetti. Başkanımız, “Hepimizin biraz nefes almaya, özlem gidermeye ihtiyacı vardı. Açık alanda, tüm hijyen koşullarını yerine getirip, kontrolü elden bırakmadan gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, bu anlamda iyi bir fırsat oldu” dedi.

 

Gündüz saatlerinde yarışmalar ve oyunlarla başlayan yaz buluşmasında tüm oyun aletleri her kullanımdan sonra dezenfekte edildi. Tavla ve voleybol turnuvası, penaltı yarışları, canlı langırt, rodeo, dev boy tombala, trambolin ve perküsyon ile festival tadında saatler geçiren konuklar, gecenin ilerleyen saatlerinde dağıtılan kupa ve sürpriz hediyelerle büyük heyecan yaşadı. Etkinliğin gündüz bölümünde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere kupaları alkışlar eşliğinde verilirken, kontrollü yaz buluşması, ateş gösterisiyle sona erdi.Copyright  GGYD