Etkinlikler

FİLİSTİN HEYETİNDEN DERNEK MERKEZİNE ZİYARET

 

 

16  Eylül 2019 tarihinde dernek merkezimizde Filistin Ticaret Heyeti ile bir toplantı düzenlenmiştir.

 

Filistin’ten bir işadamı heyeti, yatırım ve ticaret fırsatlarını görüşmek üzere derneğimizde bir araya gelindi. Son derece verimli geçen görüşmede, Türk girişimcisinin Jenin’de yatırımı için ilk önemli adım atıldı.

Derneğimizin Dış İlişkiler Kurulu’nun organize ettiği ticari görüşmeler, dernek merkezinde geniş katılımla gerçekleşti. Başkanımız M.Nezih Allıoğlu ve yönetiminin ev sahipliğindeki görüşmede Filistin adına Filistin Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Rana Abuseba, Filistin Jenin Ticaret Odası Başkanı Duqan Abu Baker ve beraberindeki kalabalık heyet yer aldı. Filistin'in Batı Şeria bölgesindeki üçüncü en büyük şehri olan Jenin’de Türk yatırımı ve ticaretinin önünü açmak üzere yapılan toplantıda Başkanımız iki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağların gücüne işaret etti.

 

Türkiye’deki iş dünyası yapısının Filistin için son derece uygun olduğunu vurgulayan Başkanımız, Türkiye’den Filistin’e teknoloji ve tecrübe transferi yapmak istediklerini söyledi. Filistin’e Türkler tarafından yapılacak yatırımların önemine de işaret eden Başkanımız, Başkentli genç girişimciler olarak özellikle Jenin’deki iş fırsatlarını yerinde görmek istediklerini bildirdi. Jenin Ticaret Odası Genel Müdürü Mohammed Kmail ise Jenin’de en çok mermer, çilek, zeytin, zeytinyağı ve baharatın Türkiye’ye ihraç edildiğini, Türkiye’den ise gıda, inşaat malzemeleri ve giyim ürünlerinin ithal edildiğini bildirdi. Kmail; 20 bin öğrencisi olan iki ayrı üniversiteye sahip Jenin’de yatırımcılara çok sayıda teşvik olduğunu da söyledi. Son derece verimli geçen toplantıda Ankaralı genç girişimciler için yatırım ve iş fırsatlarını değerlendirmek üzere Filistin’e bir iş gezisi düzenlenmesi kararı alındı.Copyright  GGYD