Etkinlikler

EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi

30-31 Mart tarihinde Genç Girisim ve Yönetişim Derneği'miz, ATO ev sahipliğinde, Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen Eko İklim Zirvesi ve Fuarı’na stand kurarak  katılım sağladı. Standımızda yönetimimiz ve üyelerimiz görev alırken, yoğun ilgi gösteren ziyaretçilere derneğimizin faaliyetleri, sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verildi.


EKO İKLİM: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde açtığı standa en büyük ilgiyi üniversiteli gençler gösterdiği GGYD’ye talepler oldukça fazlaydı. Dernek Başkanı M. Nezih Allıoğlu, kendilerine ulaşarak sponsorluk, fikirlerinin işe dönüşmesi, staj yeri ya da iş isteklerini dile getiren öğrenciler için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

 

ATO ev sahipliğinde düzenlenen EKO İKLİM: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı’nda Genç Girişim ve Yönetişim Derneğinin açtığı stant, her yaş ve meslek grubundan özellikle de üniversite gençliğinden büyük ilgi gördü. Zirve süresince bir an bile boş kalmayan GGYD standında nöbetleşe olarak görev yapan dernek yönetim kurulu ve üyeleri, ziyaretçilere derneğin faaliyetleri, sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi. GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu ise zirveye yönelik yaptığı değerlendirmede, bu tür organizasyonların önemine işaret ederek, “Eko İklim”in sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin de iklim değişikliği konusunda farkındalık yarattığını vurguladı.

 

ALLIOĞLU: “DOLU DOLU BİR GENÇLİK GELİYOR”

 

GGYD olarak açtıkları standa özellikle geleceğin girişimcileri olan gençlerin gösterdiği yoğun ilginin büyük memnuniyet verici olduğunu belirten Nezih Allıoğlu, “İstediğimiz şey; gençlerimizin girişimciliğe ilgi duymaları ve yatırıma dönüşecek fikirlerinin olması. Zirve süresince gördük ki, tam da bu anlamda dolu dolu bir gençlik geliyor. Gerçekten çok güzel fikirleri ve girişimciliğe dönüşecek önerileri olan üniversitelilerle tanıştık. Bize melek yatırımcılık ve sponsorluk için başvuranların yanı sıra staj yeri ve iş için de çok fazla talep geldi. Ayrıca çeşitli topluluklardan konferans ve panellerine konuşmacı olarak katılım daveti aldık. Bize başvuran gençlerimizin hiçbirini geri çevirmediğimiz gibi kendilerine taleplerini değerlendirme sözü de verdik” diyerek, dernek olarak gençlere destek olma noktasında ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi.Copyright  GGYD