Etkinlikler

"ATATÜRK KIYAFETLERİ “ DEFİLESİ - İŞ'TE FIRSAT TOPLANTISI 42

 

10 Kasım 2019 tarihinde Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün Atatürk giysileri koleksiyonu defilesi, Derneğimiz İş’te Fırsat Toplantısı’na damgasını vurdu. 10 Kasım’da defile için buluşan üyelerimizin gözleri yaşardı, göğüsleri kabardı.

 

Derneğimizin 10 Kasım’a özel organize ettiği İş’te Fırsat Toplantısı’na katılanlar, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün Atatürk giysileri koleksiyonu defilesi ile tarihe doğru yol aldı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü anısına Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen etkinliğe katılanlar heyecan, mutluluk, hüzün ve umudu bir arada yaşadı. Anma programının açılışında duygu yüklü bir konuşma yapan Başkanımız M. Nezih Allıoğlu, hayatı mücadeleyle geçen, yetim kalan, asker olan, köhneleşmiş düzende vatan haini ilan edilen, vatan savunmasının önderi olan Selanikli yetim Mustafa’nın, Cumhuriyet’e uzanan mücadelesini ve bu dünyadaki son anlarını anlattı. 

 

Mustafa Kemal’in çetin savaşlardan dahi Türk milletini zaferle çıkaran, bir çağı kapatıp yeni ve çağdaş bir çağı açan, çok cesur ve büyük bir devlet adamı olduğunu anımsatan Başkanımız, “Bu eşsiz vatanın evlatları olarak bizlerin,  Atatürk’e duyduğu özlem ve bağlılık çok büyük. Ona sonsuz saygı ve derin minnet duyarken, en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve yaşatma konusundaki kararlılığımızdan da, taviz vermiyoruz. Güzel ülkemizin, Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği, muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için, var gücümüzle çalışıyor, çabalıyoruz” dedi. 

Başkanımız salonda duygu sağanağı yaşatan konuşmasının ardından program Ankara Olgunlaşma Entitüsü’nün hazırladığı defileyle devam etti. Podyuma kurulan dev ekranda Mustafa Kemal’in tüm yaşamından kesitler sunulurken, profesyonel mankenler de o dönemlere ait giysileriyle boy gösterdi. Her giysi, izleyenleri büyüledi, adeta o döneme götürdü.Copyright  GGYD