Etkinlikler

Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları, Taşdelen’i Hediye Yağmuruna Tuttu

-Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları, Taşdelen’i Hediye Yağmuruna Tuttu

27 Ocak 2023 tarihinde Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) bünyesindeki başkanlar ve yöneticiler, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e verdiği hizmetlere teşekkür etmek için Sivil Toplum Dostu Beratı’nı takdim etmek üzere Çankaya Belediyesi binasında bir araya geldi. ASTOP yönetici ve başkanları, söz konusu beratın yanı sıra kendi hediyelerini de Taşdelen’e takdim etti.

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak, Taşdelen’e Vefa Beratı’nı verirken, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanımız Nezih Allıoğlu derneğimiz adına plaket taktim etti.

 

“HEDEFİMİZ, HERKESİN BELEDİYESİ OLAN BİR BELEDİYE YARATMAKTI”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, burada yaptığı konuşmada, belediye başkanlığına geldiğinde hedeflerinden en büyüğünün sadece Cumhuriyet Halk Partili (CHP) olmaktan ya da Atatürkçü olmaktan dolayı oy verilen bir parti değil, hizmetten memnun olunan, herkese ulaşan bir belediye yaratmak olduğunu belirterek, “Bunu yaparken de siyasi görüşü, inancı, kökeni ne olursa olsun herkese ulaşan, herkesin belediyesi olan bir belediye yaratmaktı hedefimiz. Bunu hem seçim sonuçları hem 950 bin Çankayalıdan aldığımız geri dönüşlerde bu hedefleri yakaladığımızı görüyoruz. Artık parti olarak oy vermeyen Çankayalı komşularımız bile ‘Bu belediye benim belediyem. Gittiğimde işim hallolur. Hizmet, eksiksiz ve eşit alırım’ anlayışına sahip bir hale geldi. Bunu önceden Ankara’da Fethi Yaşar Başkanımız da benzer bir yaklaşımla Yenimahalle’de uyguluyordu. Biz de aynı noktadayız” ifadelerini kullandı.

“3 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE ÖĞLEN SICAK, ÜCRETSİZ YEMEK GÖTÜRÜYORUZ”

“Bizim görüşümüz şudur: Belediye herkesin belediyesidir” diyen Taşdelen, “Belediye, 950 bin Çankayalının tümünün belediyesi. Bizler de bu hedefle hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu dönem ilkleri hayata geçirdik. Türkiye’ye örnek olan işleri yaptık. Örneğin son bir yılda Türkiye’de ilk defa bu ekonomik krizde çocuklarımızın beslenme sorunu olduğunu görerek 3 bin ilkokul öğrencisine öğlen sıcak, ücretsiz yemek götürüyoruz. Sınıflara dağıtıyoruz. Bu Türkiye’de bir ilkti. Çünkü  hem ekonomik kriz nedeniyle hem değişik nedenlerden dolayı çocuklarımızın beslenmelerinde gerçekten sıkıntı vardı. Geliri en düşük mahallelerimizdeki  3 bin ilkokul öğrencisine her öğlen yemek götürüyoruz. Yine aynı şekilde 4 binin üzerinde üniversite öğrencisine her akşam yemek veriyoruz. Her sabah çorbamızı dağıtıyoruz. Yeni doğan bebeklerimize, ailelere maddi destek sağlıyoruz. HalkKart ile yapıyoruz bunu” dedi.

“BUGÜNÜ KURTARMAK İÇİN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALMADAN HİZMETLERİMİZİ YAPIYORUZ”

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiklerini savunan Taşdelen, “Bunun yanı sıra Çankaya’da yüzme havuzları, sosyal tesisler, kreşler, kültür merkezleri, engelli merkezleri, hayatın her alanında belediye tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçiriyoruz. Bunları hiç borç almadan, kredi kullanmadan 9 yıldır yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yani bugünü kurtarmak için geleceği ipotek altına almadan bu hizmetleri yapıyoruz. Belediye, herkesindir. Herkes kendini orada bulabilmeli. Belediye de herkese ulaşabilmeli. Bu yolda devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 Copyright  GGYD