Etkinlikler

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Sn. Ertuğrul Onat’a Tebrik Ziyareti

ANKARA’NIN İKİ GÜÇLÜ DERNEĞİNDEN İŞ BİRLİĞİ KARARI

 

GGYD ve ANGİAD Ankara’nın sorunlarına çözümler üretmek amacıyla ortak projeler etrafında birlikte hareket etme kararı aldı.

 

14. Aralık 2022 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) başkanlığına seçilen Ertuğrul Onat’a tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ankara’nın güçlü iki derneği ziyarette kentin sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırarak ortak hareket etme kararı aldı. İki köklü dernek ortak projeler, iş birlikleri ile Ankara için güç birliği yapacak.

GGYD Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Allıoğlu ve beraberindeki heyet, ANGİAD Başkanı Ertuğrul Onat’a yeni başkanlığı için nezaket ziyaretinde bulundu. GGYD Başkanı Allıoğlu ziyarette, “Ben ANGİAD’ı evim olarak biliyorum ve görüyorum. İki kardeş dernek ortak iş yapmak istiyorsak beraber yaparız imza atarız. Burası benim yuvam” ifadelerini kullanırken, ANGİAD Başkanı Ertuğrul Onat da “GGYD’yi dost dernek olarak yakından takip ediyorum. Derneklerde yönetim çok önemli. Nezih başkan bu işi zaman ve para ayırıyor. Birlikte Ankara ve Türkiye için güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

“İki dernek bir olursa sesimiz daha gür çıkar”

Başkan Allıoğlu ziyarette şunları dile getirdi:

“Öncelikle başkanımızın dernek başkanlığını ve ASO’da aldığı yeni görevin hayırlı olmasını diliyoruz. GGYD ve ANGİAD olarak ATO ve ASO seçimlerinde birçok üyemizi yönetime ya da kurullara soktuk. Bu başarının Ankara yararına olacağına inanıyoruz. Derneklerimiz daha güçlü olacak ve Ankara için hızlı çözüm üretme şansı yakalayacak. Bizler ANGİAD gibi ülkemize, Ankara’ya ve üyelerimize faydalı olmak istiyoruz. Bu yüzden Ankara ticaretinin, sanayisinin gelişmesi, Ankaralı iş insanlarının ticarette yaşadıkları sorunları ülkemiz adına çözüm getirmemiz çok önemli. ANGİAD ile Ankara iş dünyasına ilişkin birkaç sorunu hızlıca çözüme kavuşturmak gündem oluşturmak istiyoruz. Ajandamızda önceliğimiz başkent Ankara’nın bir fuar alanına sahip olması için çalışmak var. Bunun yanında başta Avrupa başkentleri olmak üzere ticaretimizin yoğun olduğu ülkelere direk uçuşumuzun olması yönünde çalışmalarımız olacak. Son olarak da Ankara sanayi anlamında büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Ankara tüm kuruluşları ile bir olur ve sanayileşmeye önem verirse bizler bu kentte ihracat rekorları da kırar işsizliği de en aza indirebiliriz. İki dernek de elini taşın altına koyup daha çok iş yapmak istiyor. GGYD ve ANGİAD olarak birlikte hareket edersek sesimiz daha güçlü çıkar.”

“Ankara’nın sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağız”

ANGİAD Başkanı Ertuğrul Onat 2006 yılında ANGİAD üyesi olduğunun altını çizerek görüşmede şunlara değindi:

“ANGİAD’ın yönetim kurulunda yıllar içerisinde farklı görevler aldım. 15. dönem adayı olduk ve kazandık, göreve başladık. Ben 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyorum ticari olarak. Bunun yanında Ankara Sanayi Odası’na (ASO) yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. Bu dönemde dernek çalışmalarına ağırlık verecek ve GGYD ile iş birliği de yaparak Ankara’nın sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağız.  Dernek olarak, Ankara Ticaret Odası (ATO) ve ASO da aktif görevler alıyoruz. Bu sayede Ankara’ya faydalı işler yapabileceğimizi umuyoruz. Dernek üyelik talepleri yoğun olarak gelmeye başladı. Bu süreçte kadın üyelerimize yüzde 50 indirim yapıyoruz. Ankara’nın ihtiyaçları ve üyelerinin ticaretlerinin gelişmesine odaklandık. Ankara’da fuar alanı yok ama çalışmalar var. Ankara sanayi anlamında çok hızlı gelişiyor. Organize Sanayi Bölgelerinde yer yok yeni alanlar yapılması gerekiyor. Avrupa’nın başkentlerine başkent Ankara’dan direk uçuş olması gerekiyor. Bu sorunlara iki dernek olarak çözümler üretmek için iş birliğine biz hazırız.”

GGYD ve ANGİAD Başkanları, Ankara için ortak hareket etme kararı alarak el sıkıştı. Ziyaretin ardından iki taraf birbirlerine plaket takdiminde bulundu.

 Copyright  GGYD