Etkinlikler

Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu Ziyareti

20 Ekim 2022 tarihinde GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu beraberindeki Yönetim Kurulu ve Hukuk Topluluğu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette Baro Başkanı Köroğlu’na dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verildi.Başkan Allıoğlu, Ankara Barosu başkanlığına seçilen Köroğlu’nu tebrik ederken “önümüzdeki süreçte ortak projeler yapıp birlikte yol yürümeye hazırız” dedi.

 

Köroğlu’na dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Allıoğlu “Ürettikçe büyüyor, büyüdükçe üretmeye devam ediyoruz. Bu süreçte baromuz gibi saygın kuruluşlarla yanyana olmak bize onur verir. Dernek olarak birçok STK ile işbirliği yaparak eğitim, sağlık, çevre sorunları gibi konulara duyarlı projeler üretiyoruz. Kuruluşumuz içerisinde birbirinden farklı birçok sektör temsilcisi bulunduğu için farklı meselelere eğilme konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Yönetim kurulumuz ve çalışma kurullarımız içerisinde de çok sayıda hukuk insanı var. Bu nedenle de Baromuz ile birlikte başarılı projeler yapabileceğimize inancımız tam” diye konuştu.


KÖROĞLU: “SİZLER BİZİM PAYDAŞLARIMIZSINIZ”

 

Ziyaretten mutluluk duyduğunu dile getiren Baro Başkanı Mustafa Köroğlu şunları söyledi: “Bu ziyaretler hem mutluluk verici hem de önümüzdeki süreçte yolumuzu açıcı ziyaretlerdir. Sizler bizim yani baronun dış paydaşlarısınız. Biliyorum ki, birlikte projeler üretmek, ülke demokrasinin gelişimine katkı sağlamak ortak amacımız olacaktır. Desteğiniz ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.”

 

Gündemdeki konuların da ele alındığı ziyarette Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu geçtiğimiz günlerde yasalaşan dezenformasyon düzenlemesine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Oldukça tehlikeli bir yasa ile karşı karşıya olunduğunu belirten Köroğlu “Bu yasa sadece gazetecileri değil hepimizi çok etkileyecek bir sansür yasasıdır. Ankara Barosu olarak ülkeyi büyük bir hapishaneye çevirmek isteyen bu tip yasaların ve uygulamaların her zaman karşısında olacağız. Avukatlık kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak bu yasaya karşı mücadele edeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

 

Ziyarette GGYD Başkanı Allıoğlu, Ankara Barosu Başkanı Köroğlu’na plaket verdi.

 Copyright  GGYD