Etkinlikler

Ankara Barosu Başkan  Aday Adayı Av. Hava Orhon ve Ekibinin Derneğimizi Ziyareti

1 Haziran 2022 tarihinde Ankara Barosu Başkan Aday Adayı Av. Hava Orhon ve ekibi Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ni (GGYD) ziyaret etti. Dernek üyelerinin firma tanıtımları ile başlayan ziyarette GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, Av. Orhon ve ekibine ziyaretleri için teşekkür etti ve şöyle konuştu: “Sivil toplum kuruluşlarında kadın üye oranı ortalama olarak yaklaşık yüzde 10’dur. GGYD olarak yüzde 37 kadın üyemiz var. Genç Girişim ve Yönetişim Derneği 19 Mayıs’ta kurulan bir dernek ve hemen hemen her meslek dalından üyemiz var. Çok yakın bir sürede İzmir’de bir şube açıyoruz. Şubeleşmeyi diğer illerimizde de devam ettirip 700 olan üye sayımızı yılbaşına kadar bine çıkarmayı hedefliyoruz. İzmir’den sonra diğer illerde de aynı şekilde şubeleşeceğiz. 56.  İş’te Fırsat toplantılarında 24-26 Haziran tarihlerinde Çeşme’de düzenleyeceğiz. Ankara’daki üyelerimizle İzmir’deki üyelerimizi bir araya getirip B2B görüşmeler gerçekleştireceğiz. Bu onlar için ciddi iş fırsatları sunuyor. Eğitim alanında çalışmalarımız hızla devam ediyor. “Nilüferler Eğitime Destek Fonu” ile mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 100’ü geçti. Her sene bunu arttırmayı planlıyoruz.”

“Eğitim en önem verdiğimiz konuların başında geliyor”

Ankara Barosu Başkan Aday Adayı Av. Hava Orhon ise, “Ekip olarak eğitim en fazla önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Ankara Barosu Eğitim Merkezi Konferans Salonu ve Gölbaşı Tesisimizde geliri Nilüferler Eğitime Destek Fonu kapsamında bizler de organizasyonlar düzenlemeyi çok isteriz. Konferans salonumuzda kendi tiyatro gruplarımızla geliri Nilüferler Eğitime Destek Fonu’na bağışlanmak üzere bir katkı sağlayabiliriz. Gölbaşı tesisimizde de birlikte organizasyonlar düzenleyebiliriz” diye konuştu. Ankara’da yaklaşık 8 bin avukatın olduğunu belirten Ankara Barosu Başkan Adayı Av. Hava Orhon, avukatların mesleki aidiyet duygusundan uzaklaştıklarına işaret etti. Av. Hava Orhon ekibinden Av. Erkan Kaynarca da şöyle konuştu: “Okullarımızdan ve hukuk eğitiminden başlayarak baronun içinde stajyer yetiştirerek farklılıklar yaratmak gerektiğini düşünüyoruz. Av. Hava Hanım’ın iyi bir başkan olacağına inanıyoruz. Yalova’dan başlayarak Artvin’e kadar neredeyse bütün Karadeniz kadın başkanlarla yönetiliyor. Biz de cam tavanları kırmalıyız.”

Ankara Barosu Başkan Aday Adayı Av. Hava Orhon ve ekibinin Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’ni ziyaretine GGYD Üyesi Av. Pınar Akgül Doğusoy, GGYD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Gürbüz Bekir, GGYD Başkan Yardımcısı Bahadır Kelemcisoy, GGYD Başkan Yardımcısı Çağatayhan Acı, GGYD Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Av. Elif Özge Bayır, GGYD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Elif Ufluoğlu, GGYD Başkan Yardımcısı Yücel Ahmet Özay, GGYD Ticaret ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Akdoğan, Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Akçam katıldılar. Ziyaret, GGYD Tanıtım Filminin izlenmesinin ardından iyi dilek ve temenniler sonlandı.Copyright  GGYD