Etkinlikler

5 ARALIK DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ (SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI GÜNÜ) ÖDÜL TÖRENİ

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Dünya Gönüllüler Günü’nde “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı”nı Mehmetçik Vakfı’na verdi. Vakıf Genel Müdürü E. Tuğgeneral Engin Durak beratı, “Bu ödülü tüm kınalı kuzular adına alıyorum” dedi.

Ankara Sivil Toplum Platformu (ASTOP) icra kurulundaki dernekler her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Gönüllüler Günü ASTOP Üstün Hizmet ve Başarı Beratı Takdim Töreni’nde bir araya geldi, üyelerinin oylarıyla seçtikleri kurum ve kuruluşlara berat taktim etti. Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu’nda; ASTOP Kurucu Başkanı Veli Sarıtoprak ve ASTOP icra kurulundaki STK’ların başkanlarının ev sahipliğinde gerçekleşen törene çok yoğun katılım oldu. Öyle ki ‘sivil toplum dostu’ beratını alan isimlerden ATO Başkanı Gürsel Baran, “Pandemiden beri bu salon ilk kez bu kadar kalabalık” ifadesini kullandı. Şehrin sanayisi, ticareti, yerel yönetim ve üniversitelerinin önde gelen isimlerinin ‘sivil toplum dostu’ beratla onurlandırıldığı törende, ASTOP’un icra kurulunda yer alan GGYD’nin “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı da sahibini buldu.

 

“Mehmetçik Vakfı’nın Gönlümüzde Ayrı Yeri Var”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin beratının sahibi bu yıl Mehmetçik Vakfı olurken, ödülü Vakfın Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Engin Durak aldı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu törende yaptığı konuşmada Mehmetçik Vakfı’nın ülkemiz için, TSK için önemine dikkat çekti. Başkan Allıoğlu, “Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına, gazi ve engelli Mehmetçiklerimize sosyal ve ekonomik destekler sağlayan Mehmetçik Vakfı’nın bu milletin gönlünde çok müstesna bir yeri var. Her birimizin Mehmetçik Vakfı’na karşı borcu, görev ve sorumlulukları var. Yaptıkları hizmet çok kutsal, çok değerli ve biz bunun farkındayız. Bu ödül de farkındalığımızın, desteğimizi, yanlarında olduğumuzun bir göstergesi” dedi. Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Engin Durak ise alkışlar arasında konuştu, “Bugünün en gönüllü katılımcısı olarak kınalı kuzular adına alıyorum bu ödülü, hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Copyright  GGYD