Etkinlikler

 25 ARALIK 2021- YILBAŞI BALOMUZ- TAN TAŞÇI

25 Aralık 2021 tarihinde Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin pandemi nedeniyle geçen yıl ara verilen geleneksel yılbaşı balosu, bu yıl 600’den fazla seçkin konuğun katılımıyla, Sheraton Otel’de yapıldı. İş dünyası ve cemiyet hayatının merakla beklediği balo için hazırlıklar günler öncesinden başlarken, etkinliğin yapıldığı salon ve konuklar adeta göz kamaştırdı. GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen geceye aralarında Milletvekilleri Bülent Kuşçuoğlu, Nevzat Ceylan ve Cemal Enginyurt, ASO 2 ve ASO 3 OSB Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, TÜSİAV Başkani Veli Sarıtoprak, ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, GGYD üyeleri ve eşleriyle, derneğin özel davetlileri katıldı. Özellikle kadın davetlilerin birbirinden güzel kostümleri içinde adeta şıklık yarışına girdiği, balo salonunu podyuma çevirdiği bu güzel balo aynı zamanda pandemi nedeniyle aylardır görüşemeyenlerin buluştuğu, hasret giderdiği, yılın stresini attığı bir geceye dönüştü.

 

“Vazgeçmek Yok, Karamsarlık Yok, Pes Etmek Yok”

Geleneksel yılbaşı balosunun açılışında bir konuşma yapan Başkan M.Nezih Allıoğlu, GGYD’nin; memleketin her karış toprağına büyük bir aşkla bağlı olanların, vatanını ve milletini çok sevenlerin, bu sevgisini çok çalışarak, üreterek gösterenlerin, toplumsal değerlere saygı duyanların, çağdaşlığın, özgürlüğün ve doğrunun peşinden koşanların buluşma noktası olduğunu söyledi. Allıoğlu, şöyle devam etti:

 “Bir 19 Mayıs günü temelleri atılan, adındaki ‘Genç’ ifadesini 19 Mayıs’tan alan, aradan geçen 18 yıl içinde de gençliğin dinanizminden hiçbir şey kaybetmeyen, sadece üyelerine değil toplumun farklı kesimlerine dokunabilen, sorunun ve krizin değil çözümün bir parçası olabilen derneğimizle gurur duyuyoruz. Evet, kolay günlerden geçmiyoruz. Bırakın günleri, salgın nedeniyle neredeyse iki yıldır iş hayatımız, sosyal yaşantımız, psikolojimiz, ilişkilerimiz, kısacası her şeyimiz sekteye uğradı. Covid’le mücadelede zaten çok zorlanırken, üzerine bir de ekonomimizdeki sarsıntılar kabus gibi çöktü. Bu nedenle hepimiz çok yorulmuş, yıpranmış, üzülmüş, kaygılanmış, umutsuzluğa kapılmış olabiliriz. Ama bu günler de geçecek. Vazgeçmek yok, karamsarlık yok, pes etmek yok…”

 

Harbiye Rekortmeni Şarkıcı Sahne Aldı

GGYD’nin balosunda, derneğe yeni üye olan girişimcilere yeni üyelik plaketleri, geceye katılan konuklar tarafından verilirken, balonun sponsorlarına da teşekkür plaketi takdim edildi. GGYD’lilerin bu yılki balosunun heyecanla beklenen şarkıcısı ise Tan Taşçı oldu. Bu sene verdiği konserlerle gündemden düşmeyen, bir sezonda Harbiye Açıkhava’da tam 16 konser veren, Tarkan ve Yıldız Tilbe’yi geçerek rekor kıran Tan Taşçı, Başkentli girişimciler için sahne aldı, başta “Yalan” adlı parçası olmak üzere en sevilen şarkıları, Ankaralı hayranları için seslendirdi. Sanatçının birbirinden güzel şarkıları eşliğinde dans eden, gönüllerince eğlenen konuklar, unutulmaz bir gece yaşadı. Ellerinde Türk Bayrakları ile 10. Yıl Marşı’nı coşkuyla söyleyen, yeni yıl pastasını iyi dileklerle kesen GGYD’liler, baştan sona neşe içinde geçen bu renkli balodan yorgun ama mutlu ayrıldı.

 Copyright  GGYD