Etkinlikler

18. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU (MALİ GENEL KURUL) GERÇEKLEŞTİRDİK.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin 18. Mali Genel kuruluna üyelerin ilgisi büyük oldu. City Otel’de yapılan ve üyelerin yaklaşık bir yıl aradan sonra ilk kez yüz yüze bir araya gelme fırsatı bulduğu genel kurul, pandemi koşulları altında; maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilerek yapıldı. Bu çerçevede salona giren herkesin HES kodu kontrol edildi, ateşi ölçüldü ve sık sık maske değiştirmeleri istendi. Genel kurulun açılışında bir konuşma yapan Başkanımız ise aylar sonra yüz yüze buluşmanın verdiği heyecan ve mutluluğu dile getirdi. Derneğimizin hizmet sektöründeki işletmelerin yoğun olduğu bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü:

Bazı Üyelerimiz Çok Zor Bir Yıl Geçirdi
“Bazı üyelerimizin salgın sürecindeki maddi manevi kayıpları çok büyük. Cafe restoran, eğitim, sağlık, kozmetik, medikal estetik, güzellik, eğlence, turizm ve seyahat acenteleri başta olmak üzere sayısız sektördeki binlerce işletme, onbinlerce çalışan çıkmaza girdi. STK’ların da bu süreçte faaliyetleri sınırlandırıldı. Ancak derneğimiz üyelerimizin içinde bulunduğu bu durumdan en az zararla çıkmaları hedefiyle, pandemi öncesinden daha yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürdü. Yüz yüze gelemedik ama dijital mecralarda olabildiğince aktif olduk, proje ürettik, hiçbir üyemizden kopmadık. Üyelerimizin içinde bulunduğu sıkıntıları, iki ayrı araştırmamızla raporlayıp, Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlara gönderdik, hükümetin reel sektöre yönelik tedbir almasına katkıda bulunduk. Ticaretimizi olabildiğince kendi içimizde yaparak, salgının yaralarını birlikte sarmaya çalışırken, moral ve motivasyonumuzun düşmemesi için birbirimize omuz verdik, güç verdik.”

 

Faaliyetler ve Bütçe Onaylandı

Derneğimizin Mali genel kurulunda konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporu okunarak ibra edildi, ardından 2021 yılı tahmini bütçesi oybirliğiyle kabul edildi. Başkanımız, teşekkür konuşmasında mali genel kurulların, yönetimlerin geriye dönük yılları için hesap verme, güven tazeleme, yeni dönem tahmini bütçesi için yetki isteme günleri olduğunu söyleyerek, yönetime güvenoyu veren üyelere teşekkür etti, “Yeni normalde de daha çok çalışma, daha fazla üretme” mesajı verdi.

 

 Copyright  GGYD