Etkinlikler

13 Ağustos 2023 Geleneksel Yaz Buluşması Etkinliği

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Üyeleri

 Geleneksel Yaz Buluşmasında Coştu!

GGYD üyeleri ve aileleri yaz buluşmasında eğlendiler, dans ettiler ve yarıştılar.

Etkinlikte verilen konser katılımcıları eğlenceye ve müziğe doyurdu.

GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:

“Her zaman olduğu gibi yeni dönemde de hız kesmeden, durmadan çalışmaya devam edeceğiz”

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) üyeleri, 13 Ağustos pazar günü geleneksel yaz buluşması etkinliğinde bir araya geldi. GGYD’nin, Violin Ankara’da düzenlediği geleneksel yaz buluşması etkinliğine, dernek üyeleri ve ailelerinden yaklaşık 300 kişi katıldı. Dernek üyeleri ve ailelerini bir araya getiren yaz buluşması etkinliğinde katılımcılar eğlendiler, dans ettiler ve çeşitli yarışmalarda hünerlerini sergilediler. Canlı langırt, dart ve tavla turnuvalarının düzenlediği etkinlikte, GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu da çocuklarla langırt oynadı. Ailelerin canlı langırt oyunu keyifli anlara sahne oldu. Çocukların şişme balondan yapılan oyun alanında hoşça vakit geçirdiği, voleybol oynadıkları yaz buluşmasında, yarışmalarda başarılı olanlara kupa ve madalyalar verildi. Sunuculuğunu GGYD üyesi tiyatro sanatçısı Serkan Melikoğlu ve Ayşin Talipoğlunun yaptığı etkinlikte GGYD üyesi sanatçı Zeynep Burcu Altınel verdiği konserle katılımcıları coşturdu. Sanatçı Altınel’in verdiği konser, katılımcıları eğlenceye ve müziğe doyururken, katılımcılar şarkılara eşlik ederek, gönüllerince eğlendiler.

 

GGYD Genel Başkanı Allıoğlu, yaz buluşması etkinliğiyle ilgili olarak, “GGYD ailesi yaz buluşmasında coştu, eğlenceli ve keyifli anlar geçirdi. Bu tür etkinlikler GGYD üyeleri arasındaki iletişimi güçlendiriyor. GGYD artık bir aile oldu, bu aile buluşmasını büyük bir coşkuyla geçirdi. İnsanların mutlulukları görülmeye değerdi, keyifli bir yaz buluşması gerçekleştirdik” dedi.  

“Hız kesmeden, durmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Allıoğlu, “Geçen yıl Hamaklı Bahçe’de düzenlediğimiz geleneksel yaz buluşmamızın 5’incisini bu yıl Violin Ankara’da yaptık. Ankara’da olan üyelerimizi tüm aile fertleriyle birlikte bir yaz partisinde buluşturduk. Çocuklarımız ve aile üyelerimizin güzel vakit geçirdiği, eğlendiği güzel bir pazar günü etkinliği oldu” diye konuştu. Bu tür etkinliklerle dernek üyelerine iş birliklerini geliştirme olanağı sağladıklarını da vurgulayan Allıoğlu, “Bu yaz buluşmasında hem eğlendik hem de iş birliklerimizi geliştirmeye devam ettik. Üyelerimiz burada açtıkları stantlarla iş birliklerini artırdılar. Burada kendi ticari faaliyetlerinden bahsettiler ve broşürlerini dağıttılar. Her zaman olduğu gibi yeni dönemde de hız kesmeden, durmadan çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

“Nilüferlerimizi unutmuyoruz”

“Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu”na katkıda bulunmanın, etkinliğin çok önemli bir parçasını oluşturduğunu kaydeden Allıoğlu, “Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu ile bugün 150 öğrenciye karşılıksız burs veriyoruz. Her etkinliğimizde öğrencilere fon sağlamak adına girişimde bulunuyoruz. Bugün de Nilüferlerimizi unutmadık, onları her zaman destekliyoruz. Etkinlikte, Nilüferler yararına çekiliş düzenledik. Üyelerimizin kendi faaliyet alanlarından bağışladıkları hediyeleri sembolik bir rakamla satarak, elde edilen geliri de bu fona aktardık. Destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

“Her yıl bir önceki yıldan daha heyecanlı ve güzel geçiyor”

GGYD Genel Sekreteri Elif Ufluoğlu da GGYD’nin yaz buluşmasının, her yıl yaptıkları geleneksel bir etkinlik olduğunu söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının genelde yaz döneminde bu tür etkinliklere ara verdiğini, kendilerinin ise aksine yazın bu tür etkinliklerle üyelerini bir araya getirdiklerinin altını çizen Ufluoğlu, “Etkinlikte, motivasyonu yükseltecek, üyelerin birbirleriyle kaynaşmalarını ya da birbirlerini tanıyıp ticaret yapmalarını sağlayacak faaliyetler yapıyoruz. Her yıl bir önceki yıldan daha heyecanlı ve güzel geçiyor. Hem yönetim adına hem de kendi adıma böyle bir ailenin parçası olmaktan mutluyum” dedi.Copyright  GGYD